Ana Sayfa / Ana Manşet / Uyuşturucu zanlıları Gür ve Özeltural’a 6 gün ek tutukluluk

Uyuşturucu zanlıları Gür ve Özeltural’a 6 gün ek tutukluluk

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yaklaşık 1 kilo hint keneviri ile 27 gr kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ithal etmek isterken Akyar Kara Giriş Kapısı’nda Narkotik ekipleri tarafından suçüstü yakalanan zanlı Niyazi Gür ile Çağlar Özeltural hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile dün mahkemeye çıkarılan zanlı Gür ile Özeltural’ın tutukluluk süresi 6’şar gün daha uzatıldı.

POLİS TELEFON GÖRÜŞMELERİNİ İNCELİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 12 Mayıs tarihinde alınan bir bilgide zanlı Niyazi Gür ile Çağlar Özeltural’ın Güney Kıbrıs’ta oldukları ve KKTC’ye gelirken yanlarında uyuşturucu madde getireceklerinin öğrenildiğini söyledi.

Ayni gün zanlı Gür ile Özeltural’ın KKTC’ye giriş yaptıklarının tespit edilebilmesi için kara kapılarına ilgili mesajların çekildiğini belirten Özdesoy, ayni gün Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan alınan bilgide zanlı Gür ile Özeltural’ın, zanlı Özeltural’ın yönetimindeki ticari araçla KKTC’ye giriş yaptıkları esnada tespit edilerek alıkonulduklarının öğrenildiğini belirtti.

Haberin Tamamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Lefkoşa’da hafta sonu yol çalışması nedeniyle bazı yollar kapalı olacak

Asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılbaş Kilisesi’nden Taşkınköy’e (Kemal Ünal Caddesi) dönen ışıklara kadar olan yol, yarın …