Ana Sayfa / Alt Manşet / “Sterlin, Haziran’da 7 TL’yi görebilir”

“Sterlin, Haziran’da 7 TL’yi görebilir”

Doç. Dr. Ekonomist Hüda Hüdaverdi, LAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı, Türkiye’deki seçim dönemi, iç çatışma ve dünyanın Türkiye’ye bakış açısı gibi etkenlerin TL’nin değer kaybetmesini tetikleyen unsurlar olduğunu kaydetti.

Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrarsızlığın devam etmesi sonucunda TL’nin değer kaybının devam edeceğini kaydeden ekonomistler, KKTC’nin de dövizin yükselmesinden olumsuz etkilendiğini belirtti.

TL’nin değer kaybetmesinden oluşan olumsuz etkiler için hükümetin aldığı önlemlerin yetersiz kaldığını ifade eden ekonomistler, özellikle asgari ücret alan kesimin maddi anlamda büyük sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.

HÜDAVERDİ: “24 HAZİRAN’DAKİ SEÇİMLERE KADAR STERLİN 7 TL’YE YÜKSELEBİLİR”

Doç. Dr. Ekonomist Hüda Hüdaverdi, Türkiye’de yaşanan siyasi istikrarsızlığın devam etmesi sonucunda TL’nin değer kaybetmeye devam edeceğini belirterek, siyasi istikrarın sağlanması ve dünyanın Türkiye’ye bakış açısının değişmesi sonucunda dövizin yükselmesinde durgunluk yaşanmasının söz konusu olabileceğini söyledi.

Türkiye’de mevcut olan iç ve dış çatışma, terörle mücadele ve seçim sürecine girilmesinin TL’nin değer kaybını tetiklediğini belirten Hüdaverdi, “Siyasi istikrar sağlanmadığı ve dünyanın Türkiye’ye bakış açısı değişmediği sürece TL değer kaybetmeye devam edecek. 24 Haziran’daki seçimlere kadar sterlin 7 TL’ye yükselebilir. Dövizde en erken durgunluk ve istikrar ancak seçimlerden sonra meydana gelebilir” şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

CTP, destek vereceği ittifak adaylarını açıkladı

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), yerel seçimlerde aday çıkarmayacağı belediyelerde destek vereceği ittifak adayları ile bağımsız adayları …