Ana Sayfa / Alt Manşet / İsrail’in Ankara Büyükelçisi’ne ‘bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı’ ilettildi

İsrail’in Ankara Büyükelçisi’ne ‘bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı’ ilettildi

Gazze katliamının ardından Dışişleri’ne çağrılan İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh’in ‘bir süre ülkesine dönmesinin’ istenildiği öğrenildi. İsrail’in Haaretz gazetesi ise İsrailli elçinin 2011’deki gibi Türkiye’den süresiz gönderildiğini duyurdu.

İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak kendisine ‘bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı’ iletildi.

Dışişleri kaynaklarının verdiği bilgiye göre İsrailli Büyükelçi Eitan Naeh, bugün bakanlığa çağırıldı. Naeh’e, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem’in istişareler için Türkiye’ye çağrıldığı iletilerek ‘kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı’ bildirildi.

ABD’nin İsrail’in Tel Aviv kentindeki büyükelçiliği dün törenle Kudüs’e taşınmış, ABD Elçiliği’nin Kudüs’e taşınmasını Gazze’de protesto eden Filistinliler üzerine İsrail güvenlik güçleri tarafından ateş açılmış ve 60 kişi yaşamını yitirmişti. Türkiye, olaylar üzerine Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem’i Ankara’ya çağırmıştı.

Sputnik

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

CTP, destek vereceği ittifak adaylarını açıkladı

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), yerel seçimlerde aday çıkarmayacağı belediyelerde destek vereceği ittifak adayları ile bağımsız adayları …