Ana Sayfa / Ana Manşet / Basın mensuplarına saldıran zanlı, Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi

Basın mensuplarına saldıran zanlı, Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi

Gazimağusa’da 9 Mayıs tarihinde uyuşturucu suçundan dolayı tutuklanan Deniz Doğan’ın fotoğrafını çekmek için Gazimağusa Kaza Mahkemesi önünde bekleyen 3 basın mensubuna saldıran ve Kıbrıs Gazetesi muhabiri Sedef Boşnak’ı ciddi şekilde darp eden zanlı Deniz Doğan’ın kardeşi sanık Hüseyin Acar dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı.

9 Mayıs tarihinde tutuklanan ve 10 Mayıs tarihinden beri yargılanmayı hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bekleyen sanık Acar, avukatının talebi üzerine Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Epilepsi ve Anti sosyal kişilik bozukluğu rahatsızlığı olduğu iddia edilen sanık Acar, Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilecek.

Sanık Acar’ın “Ciddi darp”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz tavır ve hareket” davalarından 21 Mayıs tarihinde itham edilmesi bekleniyor.

Sanık avukatı, sanığın hastaneye sevk edilmesini talep etti

Sanık Hüseyin Acar’ın avukatı Aysel Uzun, adaletin tecelli etmesi için bir an evvel davayı bitirip sanığın cezasını alma taraftarları olduğunu beyan etti.

Uzun, geçen celse beyan ettikleri sağlık raporlarının temini konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve sanık yakınlarının elinde sanığın epilepsi ve anti sosyal kişilik bozukluğu tanısıyla bir takım raporlar bulunduğunu söyledi.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Lefkoşa’da hafta sonu yol çalışması nedeniyle bazı yollar kapalı olacak

Asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılbaş Kilisesi’nden Taşkınköy’e (Kemal Ünal Caddesi) dönen ışıklara kadar olan yol, yarın …