Ana Sayfa / Alt Manşet / Çevre Koruma Dairesi egzoz emisyon denetimleri sürüyor

Çevre Koruma Dairesi egzoz emisyon denetimleri sürüyor

Çevre Koruma Dairesi Gazimağusa Birimi, Egzoz Emisyon Denetim Ekibi, trafik polisi eşliğinde bugün 27 araca egzoz emisyon denetimi yaptı.

Yapılan egzoz emisyon denetimlerinde, 3 aracın egzoz emisyon salınımının yüksek olduğu dolayısıyla havayı kirlettiği tespit edildi.

Egzoz emisyon salınımları sınır değerlerinin üzerinde çıkan araç kullanıcılarına 1 ay süre zarfında araçlarının gerekli bakımlarının yaptırılarak, yetkili egzoz emisyon servislerinden alacakları belgeyi, Çevre Koruma Dairesi’ne ibraz etmeleri istendi.

Verilen süre zarfında araçlarına gerekli bakımı yaptırmayıp, egzoz emisyon değerlerinin kabul edilebilir seviyede olduğunu içeren belgeyi Çevre Koruma Dairesi’ne ibraz etmeyen araç sürücülerine, havayı kirletmekten dolayı cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Çevre Koruma Dairesi Gazimağusa Birimi Egzoz Emisyon Denetim Ekibi’nden alınan bilgiye göre, egzoz emisyon denetimlerinin mümkün olduğunca her gün, kentin çeşitli bölgelerinde devam edeceği ifade edildi.

Denetimler esnasında Çevre Koruma Dairesi’nin bu uygulamasının, vatandaşın da takdirini kazanan ve halkın yararına bir uygulama olduğu dile getirildi. Toplum olarak çevre bilincinin geliştirilmesi ve daha yaşanabilir bir çevre adına bu uygulamaya devam edilmesi istendi.

Kıbrıs Haber Ajansı – Özel Haber

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

CTP, destek vereceği ittifak adaylarını açıkladı

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), yerel seçimlerde aday çıkarmayacağı belediyelerde destek vereceği ittifak adayları ile bağımsız adayları …