Ana Sayfa / Ana Manşet / Firari Yılmaz Gümüş aranıyor… Kaçmasına yardımcı olan iki kişi tutuklandı!

Firari Yılmaz Gümüş aranıyor… Kaçmasına yardımcı olan iki kişi tutuklandı!

İngiltere’de üç kişinin ölümüne neden olan, iade edildiği Türkiye’deki cezaevinden kaçarak Kuzey Kıbrıs’a gelen ve burada yakalanan Yılmaz Gümüş’ün geçtiğimiz günlerde tedavi için götürüldüğü Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nden filmlere konu olacak firarının üzerindeki sis perdesi aralanıyor.

Güney Kıbrıs’a kaçtığı ortaya çıkan Yılmaz Gümüş’e yardım ettikleri iddiasıyla dün iki kişi mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Aldığı bir ihbar üzerine Girne’ye bağlı Pınarbaşı köyünde soruşturma yapan polis, Gümüş’ün köyde görüldüğünü tespit etti.

Gümüş’ün köyde temas kurduğu şahısları belirleyen polis, İsmail Oktan ve Süleyman Konyalıoğlu’nu gözaltına aldı.

Zanlıların 9 Mayıs tarihinde Güney Kıbrıs’a gidişleri olduğu tespit edilirken, iki zanlı dün tutuklama talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Kaçmasına yardım ettiler

Duruşmada zanlılar hakkındaki iddiaları aktaran polis, Konyalıoğlu ile Oktan’ın 8 Mayıs 2018 tarihinde KKTC’ye kanunsuz giriş suçundan dolayı tutuklu bulunan ve kontrol için götürüldüğü Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nden firar eden Yılmaz Gümüş’e kaçması içim yardımcı olduklarını söyledi.

Polis, yapılan soruşturmada Pınarbaşı köyünde yaşayan zanlı Konyalıoğlu’nun Gümüş’e kaçması için yardım ettikten sonra 9 Mayıs tarihinde İsmail Oktan ile birlikte Güney’e geçtiklerini belirlendiğini açıkladı.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Lefkoşa’da hafta sonu yol çalışması nedeniyle bazı yollar kapalı olacak

Asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılbaş Kilisesi’nden Taşkınköy’e (Kemal Ünal Caddesi) dönen ışıklara kadar olan yol, yarın …