Ana Sayfa / Ana Manşet / Akbulut, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandı, sanık Girgin hapse gitti

Akbulut, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandı, sanık Girgin hapse gitti

Gazimağusa’ya bağlı Yeniboğaziçi’nde 5 Temmuz tarihinde uyuşturucu madde alışverişi yaptıkları tespit edilerek tutuklanan zanlı Kadir Akbulut ve Muzaffer Girgin’in Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargı süreci dün tamamlandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde verme ve tasarruf” davalarından yargılanan sanık Girgin 18 ay hapis cezasına mahkum edilirken, Denetimli Serbestlik Yasası koşullarına uygun görülen sanık Kadir Akbulut ise 1 yıl boyunca Denetimli Serbestlik Yasası yükümlülüklerine tabii tutuldu.

AKBULUT’A DENETİMLİ SERBESTLİK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti oy birliği ile aldığı kararda her iki sanığın da suçlu bulunduğunu açıkladı.

Sanıkların Denetimli Serbestlik Yasası koşullarına uygun olup olmadıklarını inceleyen mahkeme heyeti, sanık Kadir Akbulut’un Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında sunulan koşullara uyum sağladığını tespit ederek sanık Akbulut’un 1 yıl içinde Denetimli Serbestlik Yasası yükümlülüklerini yerine getirmesine emir verdi.

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Temayağer, sanık Muzaffer Girgin için en uygun ve adil cezanın hapislik cezası olduğuna dikkat çekerek sanığın 18 ay hapse mahkum edilmesine karar verdi.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Lefkoşa’da hafta sonu yol çalışması nedeniyle bazı yollar kapalı olacak

Asfaltlama çalışmaları nedeniyle Kızılbaş Kilisesi’nden Taşkınköy’e (Kemal Ünal Caddesi) dönen ışıklara kadar olan yol, yarın …