Ana Sayfa / Alt Manşet / KKTC Polis Bülteni 17.04.2018

KKTC Polis Bülteni 17.04.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler.

ALEYHLERİNE KONUŞTU DİYE 2 KİŞİ DÖVDÜLER

Cengizköy ve Gemikonağı’nda 4 kişi, aleyhlerinde konuştuğu gerekçesiyle 2 kişiyi darp etti ve bu kişilerin birinin işletmecisi olduğu iş yerine maddi zarar verdi.

Polisin açıklamasına göre, D.Ö.(E-27) ve K.Ö.(E-23), “O.A.T. ile aleyhlerinden konuştu” gerekçesiyle G.A.’yı muşka kullanarak darp etti. Sözkonusu 2 kişinin, daha fazla zarar verme tehdidiyle adı geçen kişiyi O.A.T. aleyhinde polise yalan ifade vermesi için Lefke Polis Karakolu’na bıraktığı belirlendi.

İki kişinin, gecenin ilerleyen saatlerinde Ö.Ö. ve G.U.B.’yi (E-21) de yanlarına alarak, Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir bara gittikleri ve iş yeri işletmecisi O.A.T.’yi ciddi şekilde darp ettiği açıklandı. Saldırı sırasında barın arka çıkış kapısının camı da kırıldı.

Olayla ilgili D.Ö. ve G.U.B.’yi tutuklayan polisin olaya adı karışan diğer 2 kişiyi aradığı belirtildi.

Soruşturma devam ediyor.

KKTC’YE KANUNSUZ GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN 13 KİŞİ TUTUKLANDI

KKTC’ye Tatlısu yakınlarından kaçak olarak tekneyle giriş yapıp, yine aynı şekilde Türkiye’ye çıkış yapmaya çalışan Bangladeş uyruklu 13 kişi ve tekne kaptanı tutuklandı.

Polisin açıklamasına göre, grup, kaptan E.K’nin kullanımında bulunan Travila isimli tekneyle 15 Nisan 2018 tarihinde saat 16.00 sıralarında onaylanmış liman olmayan Elexus Oteli’nin 100 metre doğusundaki sahilden KKTC’ye giriş yaptı. Grubun 16 Nisan 2018 tarihinde Türkiye’ye gitmek maksadıyla tekneyle aynı şekilde kanunsuz olarak KKTC’den ayrıldıkları sırada tespit edildiği kaydedildi.

Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ EDEN ŞAHIS TUTUKLANDI

Girne’de A.A. (E-48), kardeşinin kimliğine bürünüp, Ziraat Bankası’ndaki hesabından 540 Sterlin nakit para çalmaktan tutuklandı.

Polisin açıklamasına göre, sözkonusu şahıs, 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde meydana gelen olayla ilgili olarak tutuklandı.

MUYO’YA OTOPSİ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada yaşamını yitiren Zimbabwe uyruklu Mgcinimuzi Muyo’nun (E-22) ölüm sebebinin tespiti için yapılan otopside kan ve doku örneği alındı.

Polisin açıklamasına göre, Muyo’nun ölüm sebebi, yapılacak tetkiklerin ardından belirlenecek. Soruşturma devam ediyor.

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Şefik: “Yeni değerlendirme yapılacak”

Türkiye’de erken seçimin 24 Haziran’a, ardından da Üniversite Giriş Sınavı’nın 1 Temmuz’a alınmasıyla, KKTC’deki yerel …