Ana Sayfa / Ana Manşet / “Girne Antik Liman Açık Hava Tuvaleti” yaz dönemine hazır!

“Girne Antik Liman Açık Hava Tuvaleti” yaz dönemine hazır!

Turizmin başkenti Girne’nin gözbebeği Antik Liman’daki görüntüler, yalnız Girnelileri değil tüm Kıbrıslıları utandıran cinsten.

Baharın hızla yaza doğru ilerlediği bu mevsimde Girne Kordon, Antik Liman ve Mendirek günün her saatinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Nüfusu hızla artan kentte soluk almak, yürüyüp ciğerine deniz havası çekmek isteyenlerin de birinci tercihi Kordondan Mendireğe uzanan yol. Ancak ne var ki Mendireğin girişinde kötü sürpriz başlıyor.

Keskin idrar kokusu

Mendireğe attığınız ilk adımda ciğerinize taze deniz havası çekmeye kalkışmayın. Keskin idrar kokusu burnunuzun direğini düşürecek gibi.

Geceleri açık hava meyhanesine dönüşen mendireğin girişinde tuvalet olarak kullanılan kutu köşeden akan idrarlar adeta göl oluşturuyor. O gölden yayılan koku ise buram buram dağılıyor.

Dışkı ve her tür atık

Mendireğin üzerine tırmanarak denize bakmak isteyenleri ise daha kötü sürprizler karşılıyor. Özellikle gündüz gözüyle denizin mavisinde huzur arayanların gözü ister istemez, kayalık alandaki pisliklere takılıyor.

Pislik deyip de geçmeyin insan dışkısından tutun da gece içilen biraların kutuları, gelişi güzel atılarak kırılan cam şişeler, poşetler, kağıtlar, pet şişeler ve daha bizim gözümüzden kaçan onlarca atık.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Havadis / Devrim Demir

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu zanlısının telefon dökümleri inceleniyor

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin önceki akşam Beyarmudu …