Ana Sayfa / Ana Manşet / Tutukluluk süreleri 5’er gün daha uzatıldı

Tutukluluk süreleri 5’er gün daha uzatıldı

Gazimağusa’da Dostel İletişim’de satış sorumlusu olarak çalışan ve sahte taahhütnameler ile çok sayıda cep telefonu sirkat ettiği iddia edilen zanlı Bilge Tarkuç ile konu telefonları zanlı Bilge Tarkuç’dan alarak sattığı iddia edilen zanlı Yakup Güloğlu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Gazimağusa’da Dostel İletişim’de satış sorumlusu olarak çalışan ve müşterilerin kimlik bilgileri ile sahte taahhütnameler hazırlayıp 96 adet cep telefonu sirkat ettiği iddia edilen zanlı Bilge Tarkuç ile konu telefonları zanlı Bilge Tarkuç’dan alarak sattığı iddia edilen zanlı Yakup Güloğlu dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

“Müstahdem tarafından sirkat”, “Sahtekarlıkla para temini”, “Sahte belge düzenleme”, “Sahte belgeyi tedavüle sürme” ve “Hırsızlık mal kabulü” suçlarıyla ilgili olarak 24 gündür tutuklu bulunan ve dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı Bilge Tarkuç ile Yakup Güloğlu’nun tutukluluk süresi 5’er gün daha uzatıldı.

24 gün içerisinde 40 adet cep telefonunu tespit ederek emare alan polis, halen kayıp olan 56 adet cep telefonunu bulmaya çalışıyor.

Tahkikat devamediyor

Meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk, 2017-2018 yılları arasında Dostel İletişimde satış sorumlusu olarak çalışan zanlı Bilge Tarkuç’un, daha önceden Turkcell müşterisi olan kişilerin isimlerine kendilerinden habersiz taahhütname düzenleyip şuana kadar tespit edilen 96 telefonu isimlerine düzenlediği kişilere vermek yerine zanlı Yakup Güloğlu’na vermek suretiyle cep telefonlarını satarak sahtekarlıkla para temin ettikleri yönünde şahadetler olduğunu anımsattı.

Zanlıların 24 gündür tutuklu olduklarını söyleyen Yücetürk, son alınan 7 günlük tutukluluk süresi içerisinde 32 adet daha ifade alındığını ve 14 adet daha cep telefonunun tespit edilerek emare alındığını açıkladı.

Yücetürk, yine yürütülen tahkikat kapsamında Dostel İletişim Ltd.’nin deposunda 25 bin 133 TL değerinde 12 adet cep telefonunun eksik olduğunun tespit edildiğini belirterek, depoda eksik gözüken ve zanlı Bilge Tarkuç’un “Ben almadım” dediği cep telefonlarından 2 tanesinin zanlı Bilge Tarkuç tarafından alınıp zanlı Yakup Güloğlu’na verildiğinin, zanlı Yakup Güloğlu’nun ise konu telefonları başka telefon şirketlerine sattığının tespit edildiğini açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın Gazimağusa, Lefkoşa, Girne, İskele ve Güzelyurt olmak üzere 5 kazada devam ettiğini belirten Yücetürk, zanlıların 8’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

8 günlük süreye itiraz edildi

Zanlı Bilge Tarkuç ile Yakup Güloğlu’nun avukatları talep edilen 8 günlük süreye itiraz etti. Zanlıların tahkikata etki edebileceği kısmının tamamlandığı iddiasında bulunan avukatlar, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

5 gün daha

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın 5 kazada devam ettiğinin belirtildiğini ifade ederek, zanlıların aranan emarelere etki etme olasılıklarının olduğunun açık olduğunu söyledi.

Asafoğulları, ancak talep edilen sürenin fazla olduğu kanaatinde olduğunu belirterek zanlıların 5’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Zanlıların tahkikat maksatları bakımından 5’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Gamze Pir Baykur

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Polise çarpıp kaçan zanlının alkollü olabileceği üzerinde duruluyor

Gazimağusa’da 14 Nisan 2018 tarihinde alkol kontrolü için görevi başında bulunan polis çavuşu Hazar Aşçıoğlu’nun …