Ana Sayfa / Alt Manşet / YKP: “Lefkoşa – Girne anayolunda bordür döşenmesinden vazgeçilmeli”

YKP: “Lefkoşa – Girne anayolunda bordür döşenmesinden vazgeçilmeli”

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Lefkoşa-Girne anayolundaki çalışmalarda bordür döşenmesinin kazalara davetiye çıkaran bir “tuzak” olduğunu savunarak, bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

YKP Parti Meclisi üyesi Rasıh Keskiner, yaptığı yazılı açıklamada, bordür taşlarının refüjün iki tarafına konmasının son derece tehlikeli olduğunu, bu uygulama medeniyle pek çok insanın hayatını kaybettiğini ifade etti.

Keskiner, sürücünün çok kısa bir dalgınlığı veya direksiyon kontrolü kaybı sonrası bordüre çarpan aracın sekmeye başlayıp takla atarak ya kendi şeridi içerisinde veya karşı şeride geçerek ölümlü kazalara neden olduğunu kaydetti.

Bordür üzerine metal bariyer koymanın bu tip kazaların önlenmesine tedbir olmadığını aktaran Keskiner, “Doğru olan metal bariyerlerin doğrudan refüj kenarlarına bordürsüz monte edilmesidir” ifadelerini kulandı.

Yol güzergahında ikinci bir sorunun, Ciklos mevkii keskin virajındaki ters meyil durumu olduğunu belirten Keskiner, meylin içe doğru düzenlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

YSK Başkanı Şefik’den Yerel seçimler ve YKS ile ilgili değerlendirme

1 Temmuz tarihi ise KKTC’nde yerel seçimlerle aynı tarihe denk geliyor. Bu durumda  ülkemizdeki Yerel …