Ana Sayfa / Alt Manşet / Polis Bülteni 15.03.2018

Polis Bülteni 15.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler.

66 YAŞINDAKİ DERYA DURNA ÖLÜ BULUNDU

Lefkosa’da Derya Durna (E-66), Küçük Kaymaklı Spor Kulübü arkasındaki karavan içerisinde ölü bulundu.

Polisten verilen bilgiye göre, müteveffanın cesedi üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenesinde, darp veya cebir izine rastlanmadı.

Soruşturma devam ediyor.

UYUŞTURUCUDAN 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Lefkoşa ve Ercan Havalimanı’nda yapılan aramalarda uyuşturucuyla ilgili 5 kişi tutuklandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, dün öğle saatlerinde Lefkoşa’da Esat Çınar Sokak üzerinde, M.S.M.A.(E-19) ve A.A.A. M.’nin (E-20) içinde bulundukları araçta polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık iki gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü bulundu.

Yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan N.A.A.M’nin.(E-23) tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan iki adet öğütücü, N.H.N.M.’nin (E-22) aracında ve kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise toplam 18 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan M.T’.ye(E-41) narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucu üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu..

SATTIĞI APARTMANI BAŞKASINA KİRALADI

Nisan 2015 – Haziran 2017 yılları arasında Haspolat’ta S.C. (E-51), kendi kullanımında bulunan binayı, 02.07.2015 tarihinde sözleşme ile 115 bin Sterlin karşılığı bir şahsa satıp parayı teslim aldığı halde, aynı binayı bir başka kira sözleşmesi yapıp imzalayarak 7 bin sterlin ve 30 bin TL nakit parayı sahte beyanla temin etti.

S.C tutuklandı

AMME FESATÇILIĞI

Lefkoşa’da S.Y.S. (E-25) polise yazılı ifade vererek, kalmakta olduğu Şht Hasan Tahsin Caddesi üzerinde bulunan ikametgahında, kimliği meçhul erkek bir şahısın kesici bir alet ile kendisini yaraladığını belirterek yalan beyan ile şikayette bulundu.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, adı edilenin KKTC’de kalmak istemediği için kendi kendini yaraladığı ve yalan ifadeye başvurduğu tespit edildi.

S.YS. tutuklandı.

AKIM HIRSIZLIĞI

Mart 2017 – Mart 2018 tarihleri arasında Tatlısu’da F.D.’nin(E-50) ikametgahında yapılan kontrolde, binaya kaçak yollardan elektrik akımı almak suretiyle akım hırsızlığı yapıldığı tespit edildi.

Söz konusu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

ASAYİŞ VE TRAFİK OPERASYONU

Bu arada dün 16.00-18.00 saatleri arasında, İskele Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk sahası içerisinde gerçekleştirdiği asayiş ve trafik operasyonunda kontrol edilen 314 araçtan suç işlediği tespit edilen 17 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Şefik: “Yeni değerlendirme yapılacak”

Türkiye’de erken seçimin 24 Haziran’a, ardından da Üniversite Giriş Sınavı’nın 1 Temmuz’a alınmasıyla, KKTC’deki yerel …