Home / Ana Manşet / İçiciden satıcıya ulaşıldı, 2 kişi tutuklandı

İçiciden satıcıya ulaşıldı, 2 kişi tutuklandı

Lefkoşa’da devriye gezen polis ekipleri tarafından şüpheli görülen ve üzerinde uyuşturucu madde bulunan zanlı Abdurrahman Duyar’ın ifadesi üzerine konu maddeyi kendisine satan zanlı Ebiye Karetimi’de tutuklandı.

Zanlılar bugün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldılar. Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz olayla ilgili bulguları aktardı.

Ramiz, huzurda bulunan zanlı Abdurrahman Duyar’ın 18 Şubat tarihinde saat 20.00 sıralarında, polis tarafından şüpheli görülen Abdurrahman Duyar’ın üzerinde yapılan aramada, yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis, olayın akabinde zanlıdan alınan gönüllü ifadede konu uyuşturucu maddeyi telefonla ulaştığı zanlı Ebiye Karetimi’den 1 gram olarak aldığını itiraf etmesi üzerine, zanlı Karetimi’nin tespit edilerek tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …