Ana Sayfa / Alt Manşet / Afrika gazetesine saldırı anları (Video)

Afrika gazetesine saldırı anları (Video)

Afrin operasyonuna dair attığı manşet sonrası Erdoğan’ın ‘Cevap verilmeli’ dediği Afrika gazetesi’ne düzenlenen saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

KKTC’de yayınlanan ve eski ismi Avrupa gazetesi olan Afrika gazetesi, “Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle saldırıya uğramıştı.

Saldırının ardından ortaya çıkan görüntülerde kalabalık bir grubun gazete binası önüne geldiği daha sonra da ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarıyla gazetenin camlarını taş atarak kırdıkları görülüyor.

Polisin olaylara müdahalede yetersiz kaldığı gözlemlenirken, saldırganlar bayrak direklerine tırmanarak gazetenin tabelasını söküyor.

Saldırganlar daha sonra gazetenin ofisine girerek gazete ofisine maddi hasar veriyor. Gazetede mahsur kalan basın mensupları binada güvenli alan kalmayınca ofisi terk ettiği görülüyor.

Erdoğan da Bursa’da yaptığı konuşmada gazetenin manşetine tepki göstererek şöyle demişti:

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… ‘Türk ordusunu Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını’ söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle, Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım.”

İşte o görüntüler:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Posta yoluyla Extacy hap getirten zanlılar, cezaevinde bekleyecekler

Almanya’dan KKTC’ye posta yoluyla 208 adet Extacy hap getirten, evlerinde ise 1 gr 347 mg …