Home / Ana Manşet / Uyuşturucuyu satan aranıyor

Uyuşturucuyu satan aranıyor

Uyuşturucuyu satan aranıyor

Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine zanlı Umut Parlak’ın kaldığı ikametgâhta polis tarafından yapılan aramada uyuşturucu madde bulunması üzerine zanlı Parlak ile konu evde bulunan zanlılar Mustafa Öztürk ve Hüseyin Dolu tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldılar. Uyuşturucuyu satan aranıyor

Polis olayı anlattı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis çavuşu Mehmet Bayram olayla ilgili bulguları aktardı.

Bayram huzurda bulunan zanlı Umut Parlak’ın alınan ihbar üzerine 29 Ekim tarihinde saat 18.30 -19.00 saatleri arasında, ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına inanılan 1 adet plastik pet şişe ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan bir parça foil kağıdı bulunduğunu söyledi.

Polis yapılan arama sırasında zanlı Umut Parlak ile birlikte evde bulunan zanlılar Mustafa Öztürk ve Hüseyin Dolu’nun da tutuklandığını belirtti.

Para toplayıp bir şahıstan aldılar

Polis çavuşu Mehmet Bayram olayın akabinde zanlıların verdikleri ifadelerinde konu uyuşturucu maddeyi zanlı Parlak ile Öztürk’ün aralarında para toplayarak Lefkoşa’da bir şahıstan aldıklarını itiraf ettiklerini mahkemeye aktardı.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini zanlıların verdikleri  gönüllü ifadelerinin teyit tekzip edileceğini ayrıca uyuşturucu maddeyi aldıkları kişinin arandığını belirterek ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlıların soruşturma maksatlı ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …