Home / Ana Manşet / Teminatla serbest kaldılar

Teminatla serbest kaldılar

Teminatla serbest kaldılar

Girne-Çamlıbel bölgesinde faaliyet gösteren Anemon Gece Kulübü çalışanı Müslüm Işık’ı ciddi şekilde darp ettikten sonra yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan Murat Özenok, Hakan Nazlı, Mustafa Nazlı bugün teminat talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Polis, aldığı ihbar üzerine olay yerine gitti

Çamlıbel Karakolu’nda görevli polis Yaşar Kızıltan, 29 Ekim saat 03.30 sıralarında karakolu arayan Anemon Gece Kulübü çalışanı Müslüm Işık’ın ciddi şekilde darp edildiğini söylediğini ve olay yerine gittiklerini anlattı.

Polis, olay yerine gittiklerinde Müslüm Işık’ın yerde hareketsiz bir şekilde yattığını, 112 Acil Servis’i arayarak yaralıyı hastaneye gönderdiğini söyledi.

Gece kulübünün kameralarını izlediler

Olay yerinde araştırma yaptıklarını, Mustafa isimli bir şahsın saldırıyı düzenlediğini ve gece kulübünün kamera görüntülerini incelediklerini kaydeden polis, görüntülerde Işık’ın yere yatırılıp darp edildiğini gördüğünü aktardı.

Polis, Mustafa isimli şahsın soyadını tespit ettiğini, telefon numarasına ulaşıp polise gelmesi yönünde çağrı yaptığını ancak zanlının oyalama taktiği yaparak geleceğine söylemesine rağmen polise gelmediğini söyledi.

Ülkeden kaçacakken yakalandılar

Polis, mahkemeden tutuklama emri aldıklarını, üç zanlının Ercan Havaalanı’nda olduğunu belirlediklerini ve uçak hareket etmek üzereyken durdurularak zanlıların gözaltına alındıklarını açıkladı.

Polis, gece kulübünde konsomatris olarak çalışan bir kadının orada çalıştırılmasını istemeyen Mustafa Nazlı’nın daha önce Müslüm Işık ile bu konuda konuştuğunu ve telefonda tartıştıklarını, olay gecesi de bu konuyu konuşmak için zanlıların gece kulübüne gittiklerini ifade etti.

Polis zanlılar için teminat talep etti

Üç zanlının da ülkede turist olarak bulunduklarını, haklarında ciddi darp suçundan başlatılan soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, teminata bağlanmalarını talep etti.

Zanlıların avukatı ise müvekkillerinin polisin karakola gelmeleri yönündeki çağrısına korktukları için uymadıklarını öne sürerek, “Anemon’daki olaydan sonra Mustafa Nazlı telefonla arandı.

Zanlılar da şikayetçi

Polis olduğunu söyleyen kişiler konuşmak için onları Night Gece Kulübüne çağırdı. Müvekkillerim gitti ancak orada ciddi şekilde darp edildi. Mustafa Nazlı’nın sol kolu, Hakan Nazlı’nın ise sol ayağı kırıldı. Biz de şikâyetçiyiz” iddialarında bulundu.

Savunmanın iddiaları üzerine mahkeme, bu yönde de araştırma yapılmasına emir verirken, zanlıları da teminata bağladı.

Kefaletle serbest bırakıldılar

Zanlılar 5 bin TL nakit teminat yatırmaları, yurt dışına çıkış yasağı ve 100’er bin TL şahsi kefalet senedi imzalamaları şartlarıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar Teminatla serbest kaldılar

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …