Home / Ana Manşet / Motosiklet sirkatında zanlı teminatla serbest

Motosiklet sirkatında zanlı teminatla serbest

Motosiklet sirkatında zanlı teminatla serbest

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Ünsal Motor isimli garajdan motor çaldığı gerekçesi ile aranan kişi olan zanlı İsmet Yapıcı önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı. Motosiklet sirkatında zanlı teminatla serbest

Zanlı tutuklanmasının ardından dün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis bilgi verdi

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Necip Taşlı olayla ilgili bulguları aktardı.

Taşlı huzurda bulunan zanlı İsmet Yapıcı’nın önceden teminata bağlanan Uğurcan Gülmez ile birlikte 21 Eylül tarihinde Lefkoşa Surlar içinde faaliyet gösteren Ünsal Motor isimli garajın kapısını hasara uğratmadan açtıktan sonra içeride bulunan 5 bin TL değerindeki Gilera marka motor ve yaklaşık 1600 TL değerinde muhtelif motor parçalarını sirkat ettiğini söyledi.

Polis konunun polise şikâyet edilmesi üzerine bölgedeki kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlı İsmet yapıcının Uğurcan Gülmez ve henüz bulunamayan bir kişi ile konu dükkândan motorları aldıklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis memuru Taşlı zanlının 30 Ekim tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek dest emri gereği tutuklandığını aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Kefaletle serbest kaldı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada iki gün ispati vücut etmesi ve KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 20’şer bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …