Home / Ana Manşet / İki gün daha tutuklu kalacaklar

İki gün daha tutuklu kalacaklar

İki gün daha tutuklu kalacaklar

Lefkoşa’da YDÜ kampüsü içerisinde meydana gelen bıçaklı kavga ile ilgili olarak aranan zanlılar Ulaş Ekinci, Ahmet Dündar ve Nurullah Basut tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar. İki gün daha tutuklu kalacaklar

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Seyit Gözügüzel olayla ilgili bulguları aktardı.

Gözügüzel huzurda bulunan zanlılar Ulaş Ekinci, Ahmet Dündar ve Nurullah Basut’un 27 Ekim tarihinde saat 14.45 raddelerinde Lefkoşa’da YDÜ’de AKM’si karşısında bulunan oto park yeri içerisinde aralarında önceden husumet bulunan diğer zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava ile bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

2 gün daha tutuklu kalacaklar

Polis huzurda bulunanan zanlıların kavga esnasında tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurdukları bıçaklar ile diğer zanlılar Veysel Kaplan, Mehmet Bubi Özateş, Mehmet Can Ava’yı vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel sallayarak yaraladıkları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve kavgaya karıştığı düşünülen birçok kişinin daha arandığını belirterek zanlıların ilk etap da soruşturma maksatlı 2 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Doktor kontrolünden geçirilecekler

Polis şahadetinin ardından söz alan zanlılar vücutlarında yaralar ulunduğunu belirterek doktor kontrolünden geçme talebinde bulundular.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Seran Bensen zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmalarına ve doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …