Home / Alt Manşet / Polis Bülteni 28 10 2017

Polis Bülteni 28 10 2017

Polis Bülteni 28 10 2017

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. Polis Bülteni 28 10 2017

GAZİMAĞUSA VE GİRNE’DE UYUŞTURUCU…TOPLAM 5 TUTUKLU

Gazimağusa ve Girne’de dün toplam beş kişi uyuşturucu suçundan tutuklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, Gazimağusa’da İ.Y. (E-23), A.M.K. (E-29) ve M.İ.B.’nin (E-24) kaldığı evde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 20 gram ağrılığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

Girne Limanı’ndan KKTC’ye giriş yapan F.M.’nin (E-21) tasarrufunda ise yaklaşık 500 miligram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak emare olarak alındı.

Karaoğlanoğlu’nda S.M.’nin (K-35) evinde polis tarafından yapılan aramada da , hintkeneviri olduğuna inanılan bir kurumuş bitki ile saksı içerisinde ekili vaziyette hintkeneviri olduğuna inanılan 3 bitki bulunarak emare olarak alındı.

DÖRTYOL’DA GÜMRÜKSÜZ 450 KİLO SIĞIR ETİ

Dörtyol’da O.Ç.’nin (E-40) kullanımında bulunan van araçta Cuma günü polis tarafından yapılan aramada, GKRY menşei 450 kilogram sığır eti bulunarak emare olarak alındı.

Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan M.G.(E-49) tutuklandı.

LEFKOŞA VE GİRNE’DE KAVGA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitenin kampus alanı çerisinde, daha önceden aralarında husumet bulunan M.B.Ö.(E-23), V.K.(E-23), R.A.(E-22), M.C.A.(E-23) ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen şahıslar, A.G.D.(E-23), N.B.(E-23) ve U.E.(E-23) ile kavga etti.

Kavga sırasında A.G.D.(E-23), N.B.(E-23) ve U.E.(E-23) tasarruflarında bulunan bıçaklar ile M.B.Ö.(E-23), V.K.(E-23) ve M.C.A.’yı (E-23) vücutlarının muhtelif yerlerinden hafif şekilde yaraladı.

M.B.Ö.(E-23), V.K.(E-23) ve M.C.A.(E-23) tutuklanırken, diğer şahıslar aranıyor.

Öte yandan Zeytinlik’te de aynı apartmanda ikamet ettikleri dairelere ait ortak balkon içerisinde, G.Y. (K-28), M.Y. (E-23), B.N.A. (E-30); T.G.(E-28) ile kavga ederken, G.Y. tasarrufunda bulunan bıçak ile T.G’yi kaşından hafif şekilde yaraladı.

ÇATALKÖY’DE HIRSIZLIK

E.S.’nin (E-27) 19-25 Ekim tarihleri arasında Çatalköy’de faaliyet gösteren Şah Market isimli işyerinden muhtelif markalarda 4 şişe, Erdener Market isimli iş yerinden ise toplam 5 şişe alkollü içkiyi çaldığı tespit edildi.

E.S. tutuklandı.

PARA KAMBİYO YASASINA AYKIRI HAREKET

Ercan Havalimanında dün, K.L.(K-43), 45 bin 500 Euro parayı yetkili makamlara beyan etmeden KKTC’den çıkış yapacağı sırada tespit edildi.

K.L. hakkında yasal işlem başlatıldı.

Para Kambiyo Yasası’na göre, 10 bin Euro muadili döviz veya Türk Lirasından fazla para ile yurt dışına çıkış yapılamıyor.

KANUNSUZ AVLANMA

Çayırova-Bafra köyleri arasında bulunan “Valya” mevkiinde M.E. (E-63) av kuşu yakalamak maksadıyla ses cihazı ve ağ kullanmak suretiyle kanunsuz avlandığı sırada dün suçüstü tespit edildi.

M.E. hakkında yasal işlem başlatıldı.

GİRNE’DE ASAYİŞ VE TRAFİK OPERASYONU

Girne Polis Müdürlüğü dün sorumluluk alanı içerisinde “Asayiş ve Trafik Operasyonu” gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan kontrolde kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam üç kişi tespit edilirken aleyhlerinde yasal işleme gidildi.

Araçlarda yapılan kontrol neticesinde iki kişinin tasarrufunda tecavüz-i alet olan sopa ve 1 şahsın tasarrufunda bıçak bulunarak emare olarak alındı ve söz konusu şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri kontroller sonucu 110 araç kontrol edilmiş olup, suç işlediği tespit edilen 56 araç sürücüsü hakkında yasal işleme gidildi.

Alkolü araç kullanma suçundan dolayı dört araç trafikten men edildi.

GÜZELYURT…

Öte yandan Güzelyurt Polis Müdürlüğü de dün sorumluluk alanı içerisinde, “Asayiş ve Trafik Operasyonu” gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında bölgede faaliyet gösteren kahvehaneler ve bet ofisleri kontrol edilirken, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri kontrollerde toplam 145 araç kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 25 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı.

TAK

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Karakum’da hafta sonu asfalt çalışması var

Girne Karakum’da, İskenderun Caddesinde hafta sonu asfalt çalışması yapılacak. Belediyeden verilen bilgiye göre, cumartesi ve …