Home / Ana Manşet / Uyuşturucu zanlıları tutuksuz yargılanacak

Uyuşturucu zanlıları tutuksuz yargılanacak

Uyuşturucu zanlıları tutuksuz yargılanacak

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri tarafından 22 Ekim tarihinde Girne’de düzenlenen operasyonda 28 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanan Ürdün’lü Abdallah Muhammad Bjawi ile uyuşturucu içtiği saptanan Belarus’lu Antanina Douzhkyk hakkındaki soruşturma tamamlandı. Uyuşturucu zanlıları tutuksuz yargılanacak

İki zanlı dün yargılanacakları davalardan teminata bağlanmak üzere Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Polis olayı anlattı

Soruşturmayı yapan polis, zanlı Abdallah Muhammad Bjawi’nin 28 gram hintkeneviri tasarrufu, alma ve verme suçlarından, zanlı Antanina  Douzhkyk’ın ise iki adet uyuşturucu içerikli sigara içmesinden dolayı tutuklandıklarını söyledi.

Zanlıların aleyhlerine getirilen davaları kabul ettiğini, ikisinin de KKTC’de üniversite eğitimi gördüğünü kaydeden polis, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandılar

Mahkeme, teminat şartları belirlerken sadece içici olduğu yönünde hakkında kanıt olan zanlı Antanina  Douzhkyk ile 28 gram uyuşturucu ile yakalanan zanlı Abdallah Muhammad Bjawi arasında ayrım yaptı.

Mahkeme, her iki zanlının 5 bin TL nakit teminat yatırması, zanlı Abdallah Muhammad Bjawi için bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalamasına, zanlı Douzhkyk’nin 50 bin TL şahsi kefalet senedine imza atmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …