Home / Ana Manşet / Ayrıldığı eşinin evini bastı

Ayrıldığı eşinin evini bastı

Ayrıldığı eşinin evini bastı

Ayrıldığı eşi N.Ç’nin başka birisiyle görüşmesini hazmedemeyen Ahmet Çetin Yılmazayaz yanına kız kardeşi Sevda Melek Bulut’u alarak eski eşin evini bastı. Ayrıldığı eşinin evini bastı

N.Ç’nin evine zorla giren zanlılardan Yılmazayaz, eski karısının eşyalarına zarar verdi, hakaretler etti, N.Ç ile annesini iterek darp etti.

Kız kardeş Bulut ise abisiyle bir olup evine zorla girdiği N.Ç ve kız kardeşine küfürler yağdırdı.

Bu olaydan bir gün sonra sokakta karşılaştığı N.Ç’nin boğazına sarılan zanlı Bulut ölüm tehditleri savurdu.

Şikâyet üzerine tutuklanan iki kardeş dün teminat için Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Polis olayla ilgili bilgi verdi

Duruşmada aktarılan bilgilere göre, zanlı Ahmet Çetin Yılmazayaz, yanına kız kardeşi Sevda Melek Bulut’u alarak 24 Ekim saat 23.30 sıralarında eski eşinin Girne’de kaldığı apartmana gitti.

Eski eşinin başkası ile görüştüğü gerekçesiyle olay çıkaran zanlı Yılmazayaz, zorla ayrıldığı karısı N.Ç’nin evine girdi. Zanlı Yılmazayaz, evde masa üzerinde bulunan eski eşine ait bin 800 TL değerindeki bilgisayarı yere atıp kırdı.

N.Ç’nin koluna tokat atıp darp eden zanlı, N.Ç’nin annesini ise ittirdi. Kız kardeşi zanlı Bulut ise N.Ç’nin evinin dış kapısına tekme atıp 100 TL maddi hasar verdi.

Zanlı iki kardeş olay yerinden ayrılmadan önce apartman merdivenlerinde bağırıp hakaretler yağdırdı. Zanlı Bulut hem N.Ç’ye hem de N.Ç’nin kız kardeşine küfür içerikli sözlerle saldırdı.

Bu olayın ardından 25 Ekim tarihinde zanlı Bulut, Girne’de sokakta karşılaştığı abisinin eski eşi N.Ç’ye yeniden saldırdı. N.Ç’nin boğazını sıkıp, yüzüne tokat atan zanlı, “Seni öldüreceğim, ben öldürmesem dahi babam öldürecek “şeklînde tehdit etti.

Şikayet üzerine tutuklandılar

Zanlı kardeşler, N.Ç ve ailesinin şikâyeti üzerine tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Zanlı Yılmazayaz, “Kasti hasar, mülke tecavüz, darp, rahatsızlık ve hakaret etme” suçlarından, kardeşi Bulut ise “Kasti hasar, mülke tecavüz, darp, şiddet tehdidi ve hakaret etme suçlarından teminata bağlandı.

Mahkeme, her iki kardeşin 2 bin TL nakit teminat yatırmasına, her biri için iki kefilin 25 bin TL kefalet senedi imzalamasına, zanlı Yılmazayaz’ın ek olarak 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

Zanlıların davaları görülünceye kadar yurt dışına çıkışlarına da yasak getirildi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …