Home / Ana Manşet / Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Lefkoşa Yenişehir ışıklarında, meydana gelen trafik kazasın da aşırı süratli ve alkollü bir şekilde Mercedes marka aracı ile ilerlediği esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek refüj üzerinde karşıya geçmek için bekleyen 4 kişiye çarpması sonucu birinin ölümüne neden olan zanlı Gizem Galipoğluları bugün ek tutukluluk süresi talebi ile yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Polis olayla ilgili bulguları aktardı Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Mustafa Berksan olayla ilgili bulguları aktardı.

Berksan huzurda bulunan zanlı Gizem Galipoğluları’nın 20 Ekim tarihinde, saat 18.30 sıralarında Lefkoşa-Yenişehir’de Atatürk Caddesi üzerinde, çift şeritli yolda sağ şerit içerisinde batı istikametine doğru aşırı süratli ve tehlikeli bir şekilde seyrettiği sırada yönetimindeki ME 766 plakalı Mercedes marka salon aracı ile trafik ışıklarını geçtiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip yolu ikiye ayıran orta refüj üzerine çıkarak kontrolsüz bir şekilde ilerleyip o esnada kuzeyden güneye yolu yaya olarak geçmek için orta refüj üzerinde beklemekte olan Maen Al Soboh, Khaled Dayate, Abdul Rahman Murad ve Rami Abualhayjaa’ya aracının sağ ön kısmı ile çarptığını söyledi.

Polis Müfettiş Muavini Mustafa Berksan konu aracın yayalara çarpmasının etkisi ile savrulan yaya Abdul Rahman Murad, o esnada karşı istikamette sağ şerit içerisinde tarafında kırmızı ışık da beklemekte olan Selçuk Yazıcı yönetimindeki salon aracın ön kaput kısmına çarpıp tavanı üzerinde sürüklendiğini, yine aynı konu aracın arkasında durmakta olan Emanuel Nkwiti yönetimindeki aracın ön camı üzerine düşüp tavanı üzerinde sürüklendiğini ve konu aracın arkasında durmakta olan Ahmet Şimşek yönetimindeki KB 859 plakalı aracın ön kaputu üzerine çarparak yol içerisine düştüğünü mahkemeye aktardı.

Hastaneye sevk sırasında hayatını kaybetti Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Polis kaza sonucu ağır şekilde yaralanan Abdul Rahman Murad’ın kaza sonucu aldığı yaralara dayanamayarak ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edildiği sırada yaşamını yitirdiğini söyledi.

Polis kazada hafif şekilde yaralanan diğer yaralıların ise kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil serviste yapılan tedavisine müteakip taburcu olduğunu mahkemeye aktardı.

262 promül alkol tespit edildi Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Polis müfettiş Muavini Mustafa Berksan mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, zanlıdan alınan kan örneğinde 262 promil alkollü olduğunun tespit edildiğini, kan örneğinden bir numunenin de Türkiye’ye gönderildiğini belirtti.

Gönüllü ifade vermedi Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Polis zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade vermediğini söyledi. Polis aktarmış olduğu tüm olgular ışığında zanlının tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Basın mensuplarının uyarılması istendi Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı avukatı mahkemeden basında çıkan haberler nedeni ile müvekkili ile yakınlarının huzursuz olduğunu bu nedenle basın mensuplarının yapılan yayınlar üzerine uyarılmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğinin görüldüğünü, zanlının gönüllü ifade vermeyerek tahkikatın ilerlemesine yardımcı olmadığını belirtti.

3 gün daha tutukluluk uzatıldı Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Kıdemli Yargıç polisin yapmış olduğu talebi yerinde bularak soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste kalmasına emir verdi.

Haberlere müdahale talebi reddedildi Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar savunma avukatının gazetecilere yönelik yapmış olduğu haberlere müdahale etmesi talebini de yerinde bulmayarak reddetti.

Murad’ın arkadaşları eylem yaptı Trafik canavarı 3 gün daha tutuklu kalacak

Mahkemenin ardından zanlı yoğun güvenlik eşliğinde salondan ayrılırken maktul Abdul Rahman Murad’ın arkadaşları ile o gece kaza esnasında Murad ile yan yana olan ve şans eseri hafif yaralanan Maen Al Soboh, Khaled Dayate, ve Rami Abualhayjaa’ya mahkeme önünde eylem yaptı.

Eylem sırasında hafif yaralananlardan birisi sinir krizi geçirerek ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Eylem sırasında konuşma yapan öğrenci temsilcisi trafik kazalarında kaybedilen canların savaşlar ile eş değer olduğunu belirterek, adalet güvenlerinin tam olmasına rağmen yasada ölümlü trafik kazalarına ön görülen hapislik cezalarının süresinin az olduğunu ve düzenlemeye gidilmesi talebinde de bulundu.

İşte kazanın en net görüntüleri:

İşte o kazanın en net görüntüleri

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …