Home / Alt Manşet / Marmara Köprüsü’nde çalışmaları devam ediyor

Marmara Köprüsü’nde çalışmaları devam ediyor

Marmara Köprüsü’nde çalışmaları devam ediyor

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin şehir içi trafiği rahatlatma için başlattığı “Gelibolu Bölgesi-Marmara Bölgesi Bağlantı Yolu ve Köprü Yapımı Projesi”nde çalışmalar devam ediyor. Marmara Köprüsü’nde çalışmaları devam ediyor

PROJEDE PLAKA DÖKÜM İŞLEMİ DEVAM EDİYOR

LTB’den verilen bilgiye göre, yapım çalışmaları devam eden köprü Marmara bölgesi 1. Sokak ile Gelibolu bölgesi 12. Sokak’ın birleştiği noktada olup 12 metre genişlik ve 3.65 metre yüksekliğinde olacak ve köprü ile birlikte bağlantı yolları da tamamlanacak.

İki bölgenin bağlantısının yanı sıra, iş başlangıç ve bitiş saatlerinde yoğun olarak kullanılan, ancak tek şerit olması nedeni ile sıkıntılar oluşturan Marmara’daki mevcut köprüye alternatif olarak düşünülen yeni köprünün yapımında plaka döküm işlemi devam ediyor.

Yeni köprü hem trafiğe rahatlama getirilecek, hem de trafiğin akışkanlığı artırılıp bölgedeki trafik yoğunluğu azaltılacak.

HEDEF ARALIK AYINDA ULAŞIMA AÇMAK

Plakanın döküm işlemlerinin 10 günlük süre içerisinde tamamlanması planlanırken, bunun ardından köprü ile yol bağlantısına geçilecek.

Bu çalışmaların tamamlanıp trafik düzenlemesinin de yapılmasının ardından köprü Aralık ayı içerisinde ulaşıma açılacak.

TAK

KIBRIS HABER AJANSI

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Karakum’da hafta sonu asfalt çalışması var

Girne Karakum’da, İskenderun Caddesinde hafta sonu asfalt çalışması yapılacak. Belediyeden verilen bilgiye göre, cumartesi ve …