Home / Ana Manşet / Umut tacirliği yapan iki kişi tutuklandı

Umut tacirliği yapan iki kişi tutuklandı

Umut tacirliği yapan iki kişi tutuklandı

Lefkoşa’da tespit edilen 14 Suriyeli mülteciyi ülkeye girişlerine ve askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım ettikleri gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Özkan Koşar ve Anmar Akkour dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldılar. Umut tacirliği yapan iki kişi tutuklandı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı.

Ergüleç huzurda bulunan zanlılar Özkan Koşar ve Anmar Akkour’un 19 Ekim tarihinde Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde tespit edilen 14 Suriyeli mülteciye yasadışı yollardan ülkeye giriş ve askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçme hususunda yardımcı oldukları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi.

Polis zanlıların bölgede incelenen kamera kayıtları neticesinde tespit edildiğini ve tutuklandıklarını başlatılan soruşturmanın devam ettiğini belirterek ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlıların soruşturma maksatlı ilk etap da 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …