Home / Ana Manşet / 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Girne’ye bağlı Karşıyaka’da Haziran ayında, 50 yaşındaki Richard Steward Cadd’ı sürekli eşine kendisini kötüleyen mesaj attığı iddiasıyla tasarrufundaki bıçakla, 3 kez hayati organlarının olduğu bölgeye olmak üzere toplam 5 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan 26 yaşındaki Ramazan Acar aleyhindeki dava bugün sonuçlandı. 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Bilinçli olarak öç almak için cinayeti işledi 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Kararı okuyan Heyet Başkanı Fadıl Haksun, sanık Ramazan Acar’ın konu suçu, öç almak için ve bilinçli bir şekilde işlediğine bulgu yaptıklarını söyledi.

Girne Kaza Sınır’ını boydan boya geçti 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Sanığın Esentepe’de oturduğunu, müşteki olan Richard Steward Cadd’ın ise Karşıyaka’da oturduğunu kaydeden Haksun, sanığın, sabaha kaşı saat 02.30’da, nerdeyse Girne Kaza Sınırı’nı boydan boya giderek, sadece tahrik sonucu bu suçu işlediğine inanmadıklarını kaydetti.

Aksun, sanığın eşine Facebook üzerinden mesaj atmasına öfkelenen bir kişinin, Esentepe’den, Karşıyaka’ya ağız uzunluğu 14 santimetre olan bir bıçakla tahrik için değil öç almak için geldiğine bulgu yaptıklarını kaydetti.

Eve zorla girerek eşinin gözleri önünde bıçakladı 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Sanığın Richard Steward Cadd’ı, Karşıyakada’ki evine zorla girerek eşinin gözü önünde bıçaklamasının ağırlaştırıcı bir sebep olduğuna dikkat çeken Fadıl Aksun, bu fiili sanık aleyhine ağırlaştırıcı faktör olarak kullandıklarını kaydetti.

Sanığın işlediği “Ağır yaralama suçlarının” ömür boyu hapislik cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlar olduğuna dikkat çeken Aksun, bir kimsenin vücut bütünlüğüne yönelik saldırıda bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

KKTC’nin bir hukuk devleti olduğunu, bu yüzden kimsenin kimseyi cezalandırma hakkı olmadığını anımsatan Aksun, kanun yoluyla çözüme gidilmesi gerekirken, sanığın kendi kanununu seçerek, müştekiyi ağır bir şekilde yaraladığına dikkat çekti.

Olay sonrası polise gidip teslim oldu 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Sanık Ramazan Acar’ın, 50 yaşındaki Richard Steward Cadd’ı bıçakladıktan sonra, polise giderek teslim olduğunu ve soruşturmanın erken zamanda bitmesi için polis yardımcı olduğunu kaydeden Aksun, bu durumun sanık lehine hafifletici bir sebep olarak dikkate aldıklarını ifade etti.

Aaksun son olarak, sanık Ramazan Acar’la ilgili lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendirdiklerini ve aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup 7 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdiklerini açıkladı.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …