Home / Alt Manşet / 12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi
12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi

12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi

12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi

Tarım Dairesi’nin gıda analizlerinde 9’u yerli, 3’ü ithal olmak üzere 12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi. 12 üründe limit üstü kalıntı tespit edildi

Tarım Dairesi’nin 13-19 Ekim tarihlerini kapsayan gıda analiz sonuçlarına göre, ithal edilen 59 ürün içerisinde Nuri Ersoy Ltd’e ait elma (arap kızı) imha edilirken, Kemal Palamut Ltd’e ait elma (golden) ve havuç, menşeine iade edildi.

Yerli ürünlerden 20’si temiz çıkarken, Alsancak’ta Caner Safel’e ait maydanoz ve pazı, Güzelyurt’ta Ümit Zeki’ye ait nar, Bostancı’da Hasan Cellatoğlu, İsmet Bubikoğlu ve Fırat Ender’e ait nar, Çayönü’de İsmet Bender’e ait ıspanak hasadı bir sonraki tahlile kadar durudurldu.

Güzelyurt’ta İnanç Yüksel ve Ramadan Kandulu, Güneşköy’de Işılay Bilgin’e ait nar ikinci alımda temiz çıktığı için hasadına izin verildi.

Geçen haftaki tahlilde limit üstü çıkan İncirli’de Mehmet Özcezarlı’ya ait molehiya ve Gazimağusa’da Tahsin Şen’e ait salatalık üçüncü alımda da kirli çıkınca imhasına karar verildi.

KIBRIS HABER AJANSI

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Erhürman: “Çok çalışmaya devam edeceğiz”

Başbakan Tufan Erhürman, bütçe görüşmelerinin tamamlanmasıyla icraata yoğunlaşacaklarını belirtti. 2018 Mali Yılı Bütçe Yasası’nın Meclis …