Home / Ana Manşet / Seçim gözüktü istihdam furyası başladı

Seçim gözüktü istihdam furyası başladı

Seçim gözüktü istihdam furyası başladı

KKTC’de 7 Ocak tarihinde yapılması ön görülen Milletvekilliği seçimleri ile ilgili tartışma giderek büyük boyutlara yükselirken, bazı bakanlıkların seçim öncesi istihdam yapma girişimi başlattıkları gözlemlendi. Seçim gözüktü istihdam furyası başladı

Turizm ve Çevre Bakanlığının 26 kişiyi istihdam ettiği öne sürülürken, Ekonomi Bakanlığına bağlı Kıb-Tek’e de 70 kişinin istihdam edilmesi için münhal açıldığı belirlendi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı istihdam ettiği 26 kişinin, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun bölgesi olan Mağusa ve Karpaz ağırlıklı olduğu öne sürüldü.

DP ve UBP’ye yakın olmayan kişilerin isimleri listeden çıkartılırken, 13 kişinin Turizm ve Çevre Bakanlığındaki dairelere, geriye kalan 13 kişinin de geçici işçi olarak bakanlığa alındığı, ileri sürüldü.

Tarafsız gözlemciler, yapılan 26 kişilik istihdamın, seçime yönelik olarak yapıldığını, bakanın seçimde oy sağlamak için istihdamları seçim yatırımı olarak yaptığını öne sürdüler.

Turizm ve Çevre Bakanlığının yanısıra Kıb-Tek’e de 70 kişi alınması için münhal açıldığı öğrenildi. Münhal bugün sona erecek olup, alınacak kişilerin henüz açılmayan ve kurumda şuanda faaliyette olmayan bölümlerde istihdam edileceği öne sürüldü.

El-Sen’in Kıb-Tek’te yaşananlar için Mahkemeye gitme hazırlığında olduğu öğrenilirken, seçim öncesi işe göre adam yerine adama göre iş zihniyeti ile yapılacak istihdamlara da karşı olunduğu ileri sürüldü.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Sözcü

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

“Yok olmamak için örgütlü mücadele”

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Yeni Başkanı Güven Bengihan, başkan seçilmesinin ardından ilk defa konuştu. …