Home / Ana Manşet / Düne göre az da olsa daha iyi

Düne göre az da olsa daha iyi

Düne göre az da olsa daha iyi

Deniz Baykal’ın durumunda az da olsa iyileşme görüldüğü belirtildi. Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan AÜ Rektörü İbiş, son 24 saatte ödem ve kanamada gerileme olduğunu söyledi ve “Bunlar bizi umutlandıran bulgular” dedi. Düne göre az da olsa daha iyi

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

YENİDEN TOMOGRAFİSİ ÇEKİLDİ

Sabah 08.45 sıralarında Baykal’ın yeniden beyin tomografisi çekildi. Çıkan sonuçların dün akşam çekilen tomografi sonuçlarına göre daha iyi olduğu belirtildi ve “bebek adımları ile” bir iyileşmenin söz konusu olduğu ifade edildi.

Doktarların saat 12.45’te yaptığı değerlendirme toplantısında tomografi değerlendirildi.

Toplantının ardından Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

İbiş şunları söyledi:

“Son 24 saatte ödem ve kanamada gerileme var. Elbette ki ciddiyetini koruyor ama kötüye gidiş yok. Yaşamsal bulgular iyi, nörolojik bulgularında iyiye gidiş var.

Bunlar bizim umudumuzu yükselten gelişmeler. Olumlu iyi bulguları elde ediyoruz. Uyutulma işlemi devam ediyor. Beynin kendisini koruyabilmesi için bu çok önemli. Cihazlı solunum desteği de devam ediyor.”

“GELİŞMELER OLUMLU”

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan bir açıklama geldi. Demircan, “Uyutulmaya devam ediyor, beynin istirahat ettirilmesi için. Şu anda gelişmeler olumlu” dedi.

Ancak Baykal’ın, durumundaki bu iyileşmeye rağmen, hayati riskinin halen devam ettiği belirtiliyor.

ZİYARETÇİ KABUL EDİLMİYOR

Tedavisine uyutularak devam edilen Baykal’ı ziyaret için çok sayıda kişi hastaneye geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hastaneye gelerek Baykal’ın ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra doktorlarından bilgi aldı.

Hastaneye gelen ziyaretçilerin Baykal ile görüşmesine izin verilmiyor.

Pazartesi sabahı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Baykal’ın beyne giden ana damarında tıkanıklık tespit edilmişti.

Boyundan anjio yapılan Baykal, görülen ödem ve kanama üzerine iki ameliyat daha geçirmişti.

KIBRIS HABER AJANSI

NTV

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Borç para karşılığında, av tüfeği emanet bırakılmış

Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine zanlılar Mustafa Törün ve Erdoğan Törün’ün ikametgâhında polis tarafından yapılan aramada, …