Home / Ana Manşet / Bilgisayarda sahte para yaptılar

Bilgisayarda sahte para yaptılar

Bilgisayarda sahte para yaptılar

İskele’de dün bilgisayarda yaptıkları banknotlardan 200 TL’lik 11 adedi tasarruflarında tespit edildiğini iddia edilen Gökhan Şahin, Mert Sicimoğlu ve Berrat Gökay Yılmaz polis tarafından tutuklandı. Bilgisayarda sahte para yaptılar

İskele-Boğaz’da bir benzin istasyonuna müşteri olarak giden Berrat Gökay Yılmaz (E-23), 20 TL tutarında benzin ve su alarak, B 001654000 seri numaralı 200 TL’lik sahte banknotla ödemeye kalkışınca tutuklandı.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, bahse konu şahsın tasarrufunda aynı seri numarasını içeren 10 adet daha 200 TL’lik banknot bulunarak emare alındı.

Polis açıklamasında, meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan Gökhan Şahin (E-31), Mert Sicimoğlu (E-19) ve E.Ç’nin (E-20) de tutuklandığı belirtildi.

POLİS UYARI YAPTI

Öte yandan polis sahte para konusunda uyarı yaptı.

Söz konusu sahte paralardan daha önceden piyasaya sürülme ihtimali göz önünde bulundurduğundan, ellerinde B 001654000 seri numaralı 200’lük “Türk Lirası” cinsi para bulunan, bankalar, döviz şirketleri, finans kuruluşları, marketler ve vatandaşlar ile para alım-satımı ve değişimi yapacak kişi ve kurumların çok dikkatli olmaları, şüpheli gördükleri kişileri en yakın polis karakoluna bildirmeleri istendi.

İskele Kaza Mahkemesi’nde tutukluluk maksatlı yargıç karşısına çıkarılan zanlılar aleyhine 1’er günlük tutukluluk emri alındı.

Polis mesele ile ilgili bir kişinin arandığını belirtirken, mesele ile ilgili olarak aranan daha çok sahte para olduğunu bildirdi.

 

KIBRIS HABER AJANSI

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …