Home / Ana Manşet / Alın size ciddiyet, Başpapazın saati

Alın size ciddiyet, Başpapazın saati

Alın size ciddiyet, Başpapazın saati

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından hükümeti eleştirerek Başbakan Özgürgün’e soru sordu. Alın size ciddiyet, Başpapazın saati

İşte Erhürman’ın o paylaşımları:

Şimdi Bakanlar Kurulu güneye mi uydu?
Özgürgün Saatler konusunda şunları söylemişti: “Burada teknik olarak, bütün ulaştırmamız, haberleşmemiz,bankacılık ve mali sistemimizin tamamıyla bağlı olduğu ve bizi tek tanıyan çıkışı nasıl farklılaştıracaksınız. Teknik olarak ciddi aksamalara sebep olacak. Sorun olmayacağını söyleyenler Güney Kıbrıs’a uydurulmasını isteyenlerdir. Güney’e uymak zorunda değilim, Güney’e uymak diye de bir şey söz konusu değil. Şu anda bizim saat olarak Türkiye ile farklılaşmamız bizim için çok ciddi teknik ve açılımlar konusunda da sıkıntılar yaratacak. Alt yapıları hazırlamadan bunu bir anda yapmak karanlığa kurşun sıkmak olur. Dolayısıyla saat konusunda herhangi bir şekilde bunun olmayacağını hükümet söylüyor”. Şimdi bu kararla Bakanlar Kurulu Güney’e mi uydu? Alın size CİDDİYET!!!

***

Başpapazın saati
Bir de bir TV programında, “Türkiye ile neden saat farklılaşmasına gidelim ki diye soran Başbakan Özgürgün, niye Avrupa Birliği ya da Başpapaz’ın saatine uyalım? Böyle bir şey olamaz” demişti. Şimdi Başpapazın saatine mi uymuş oldu Başbakan? Bu ilkel siyasi dili kullanmaya devam ederseniz onun içine böyle hapsolursunuz işte!!!

KIBRIS HABER AJANSI

Havadis

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

“Yok olmamak için örgütlü mücadele”

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Yeni Başkanı Güven Bengihan, başkan seçilmesinin ardından ilk defa konuştu. …