Home / Ana Manşet / Akile Akdoğan’ın cinayet duruşması başlıyor

Akile Akdoğan’ın cinayet duruşması başlıyor

Akile Akdoğan’ın cinayet duruşması başlıyor

Kızının ifadesi üzerine eşi Akile Akdoğan’ı öldürdüğü gerekçesi ile tutuklanan Yaşar Akdoğan dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Akile Akdoğan’ın cinayet duruşması başlıyor

Olaydan 8 ay sonra 11 yaşındaki kızının, “Annemi babam balkondan attı” şeklinde ifade vermesi üzerine tutuklanan ve yargılanmak üzere cezaevine gönderilen sanık ön duruşma tarihinin belirlenmesi amacıyla dün hâkim karşısına çıkarıldı.

Kaza mahkemesi, davanın ön duruşmalarına başlanması için 21 Ekim tarihine gün verdi.

İNTİHARDAN CİNAYETE DÖNÜŞMÜŞTÜ

Akile Akdoğan, 30 Aralık tarihinde yaşamakta olduğu Veysel Sokak’taki Kali Apartmanı’nın üçüncü katından düşerek yaşama veda etmişti.

Mutfak balkonundan atlayarak intihar ettiği düşünülen Akdoğan’ın eşi Yaşar Akdoğan, olay günü polise verdiği ifadede tartıştıklarını, mutfağa giden eşinin aniden kendisini aşağı attığını öne sürmüştü.

Olay kayıtlara ilk etapta intihar olarak geçse de Akile Akdoğan’ın ailesi, aylarca olayın intihar değil cinayet olduğunu iddia etmişti.

Yaşanan feci olayın ardından Akdoğan çiftinin 4 buçuk yaşındaki oğulları ile 11 yaşındaki kızları anneanneleri ile kalmaya başlamıştı.

Çiftin çocuklarından 11 yaşındaki T.A. ara ara Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürülerek psikologla görüştürülürken, aylarca süren terapilerden sonra küçük kız Ağustos ayında“annesini babasının balkondan attığını” anlatmıştı.

Küçük kızın bu ifadesi üzerine uzman psikologlar dört gün üst üste T.A. ile konuşmuş ve 11 yaşındaki çocuk son verdiği ifadeyi defalarca tekrarlamıştı.

Bu gelişme üzerine dosya yeniden canlandırılmış ve cinayet şüphesiyle Yaşar Akdoğan tutuklanmıştı.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …