Home / Ana Manşet / Şüpheli kefil 8 gün daha tutuklu kalacak

Şüpheli kefil 8 gün daha tutuklu kalacak

Şüpheli kefil 8 gün daha tutuklu kalacak

Tecavüz zanlısı Tarık Mart’a kefil olmak için mahkemeye tanık olarak çıkıp, 200 bin TL değerinde 2010 model Range Rover arabası olduğunu söyleyerek dikkatleri üzerine çeken ve bu nedenle hakkında mali soruşturma başlatılan Girne Belediyesi çalışanı Pakistan uyruklu KKTC vatandaşı Sajid Masood Mohammad bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Şüpheli kefil 8 gün daha tutuklu kalacak

Aylık 3 bin TL kazancı olmasına rağmen 2016 yılında 200 bin TL’lik araç alan ve paranın kaynağını açıklamayan zanlının, evinde yapılan aramada birçok kişiye ait banka hesapları, birçok banka bilgisi ve yüksek meblağlarda farklı kişilere ait hesap dökümleri ele geçirildiği açıklandı.

Suç ortağı aranıyor

Girne Kaza Mahkemesinde 30 Eylül tarihinde Girne’de meydana gelen “Cinsel Tecavüz”, “Vahim Zarar” ve “Ciddi Darp” meselesi ile ilgili olarak yapılan teminat duruşmasında, zanlı Tarık Mart için belirlenecek teminat şartlarını yerine getireceği konusunda ifade veren Sajid Masood Mohammad aleyhinde verilen soruşturma emri devam ediyor.

“Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasasına Aykırı Hareket” suçundan hakkında soruşturma başlatılan zanlı dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç’ın emri ile tutuklanmıştı

Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez, zanlının Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun emri ile tutuklandığını ve geliri konusunda araştırma başlatıldığını anlattı.

Suiçmez, Mart aleyhinde geçtiğimiz günlerde tanıklık yapan Sajid Masood Mohammad, Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasasına Aykırı Hareket suçundan tutuklandığını söyledi.

Yüksek meblağlarda hesaplar

Zanlının evinde mahkeme emri ile yapılan aramada, birçok kişiye ait banka hesapları, birçok banka bilgisi ve yüksek meblağlarda farklı kişilere ait hesap dökümleri ele geçirildiğini ifade eden polis çavuşu, soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

34 bin Sterlin’lik araca 6 bin TL taksit ödüyor

Suiçmez, zanlının kefalet olarak göstermek istediği aracın değerinin 34 bin Sterlin olduğunu, 50 bin TL peşinat verdiğini ve ayda 6 bin TL takside bağlandığını kaydetti.

Suiçmez, soruşturmanın devam ettiğini ifade ederek 8 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturma amaçlı zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …