Home / Ana Manşet / Kaçak araç getiren Iliev şimdilik serbest

Kaçak araç getiren Iliev şimdilik serbest

Kaçak araç getiren Iliev şimdilik serbest

Polis memuru Koraltay Arcan ile Yılhan Özkoraltay tarafından satın alınan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ait BMW marka salon aracı, 2017 yılı Mart ayı içerisinde KKTC’ye getirerek kanunsuz olarak ithal eden Emil Goshev Iliev, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kaçak araç getiren Iliev şimdilik serbest

Aleyhindeki “Gümrüksüz mal ithali” ve “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlamaları ile başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından şahsi kefalet senedi ile serbest bırakılan zanlı yarın yargılanacak.

Polis memurunun teşviki ile Güney’den gümrüksüz araba getirdi

Olayıın soruşturmasını yürüten polis memuru Erdil Şumrut, mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Emil Goshev Iliev’in, 22 Mart 2017’de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ait KEA 494plakalı BMW marka salon aracı daha önceden satın alan KKTC vatandaşı Yılhan Özkoraltay ve Koraltay Arcan’ın teşviki ile Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye getirerek kanunsuz olarak ithal ettikten sonra Koraltay Arcan’a teslim ettiğini açıkladı.

Zanlının aynı gün Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a çıkış yaptığını belirten Şumrut, olayın polise 2 Haziran 2017’de intikal ettiğini belirtti.

Şumrut, mesele ile ilgili soruşturma başlatıldığını ve konu aracın Gelincik köyünde bir makinist dükkanında kazalı bir şekilde tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Suçlarını itiraf ettiler

Soruşturma kapsamında Koraltay Arcan ve Yılhan Özkoraltay’ın tespit edildiklerini söyleyen Şumrut, yapılan soruşturmada Arcan ile Özkoraltay’ın suçlarını itiraf ettiklerini ve konu aracı KKTC’ye getiren kişinin Bulgaristan asıllı zanlı Emil Goshev Iliev olduğunu söylediklerini açıkladı.

Zanlı Emil Goshev Iliev’in, 14 Ekim’de Akyar Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isterken tespit edilerek tutuklandığını belirten Şumrut, zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Yarın yargılanacak

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Emil Goshev Iliev’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi.

Mahkeme, zanlının 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına emir verirken, zanlı Iliev, yarın İskele Kaza Mahkemesi’nde yargılanacak.

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Postası / Nadire Bahadi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Lefkoşa’da Down Sendromu farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü nedeniyle Çorabını Gey da Gel” …