Home / Ana Manşet / Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi

Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi

Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Asım İdris, yapılan tüm uyarı ve çözüm önerilerine rağmen, gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle Mağusa’daki Gülseren göletine lağım suyu akmaya devam ettiğini belirtti. Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi

Borudan akan lağım suyunun bölgede bir su havzası oluşturduğunu, hem insan sağlığı, hem de çevre açısından ciddi bir tehdit oluşturan bu durumun, ayrıca dayanması güç bir kokuya da neden olduğunu belirtti.

İdris, “Artık yeter, lağım ve yaydığı koku Gazimağusa halkını, özellikle de Gülseren göleti etrafında ikamet eden vatandaşları haklı olarak isyan noktasına getirdi.

Vatandaşı bu şekilde sağlıksız bir ortamda yaşamaya mahkum etmeye kimsenin hakkı yoktur, olmamalıdır” dedi.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, Gazimağusa İlçe Başkanı Ece Balcı ile MYK üyeleri Ercan Hoşkara, Erkut Yılmabaşar ve PM üyesi Erdoğan Bekiroğlu’ndan oluşan bir heyet Gazimağusa Gülseren Göleti bölgesine ziyaret gerçekleştirerek, oluşan kirliliği yerinde gözlemledi, bölgedeki vatandaşlarla görüştü.

“Manzara dehşet verici”

Gazimağusa kanalizasyon sistemine bağlı olarak gölete bağlantısı bulunan borudan akan suyun bölgede biriktiğini ve dayanılmaz bir kokunun hakim olduğunu belirten İdris, bu dehşet verici manzara karşısında bölge insanının öfkelenmesinin ve isyan noktasına gelmesinin son derece haklı olduğunu vurguladı.

Sağlıksız koşulların yanı sıra, yetkili kişi ve kurumların sorun karşısındaki duyarsızlığının da vatandaşlarda ciddi anlamda tepkiye neden olduğunu belirten İdris, “Vatandaş yetkililerinin duyarsızlığından dolayı öfkeli, oluşan sağlıksız ortamdan dolayı da ciddi şekilde endişeli” ifadelerini kullandı.

“Toplum ve çevre sağlığı açısından çok ciddi bir tehdit”

Gazimağusa kanalizasyon sisteminin, fazla yükleme olduğu durumlarda, lağım suları gölete akıtılacak şekilde düzenlendiğini, ancak yalnızca olağanüstü durumlarda geçici olarak kullanılması gereken bu taşma kanalının maalesef sık sık taşarak bölgede atık bir su havzası oluşturduğunu belirten İdris, bu durumun da kötü kokuyla beraber, toplum ve çevre sağlığı açısından ciddi bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti. Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi Lağım kokusu halkı isyan noktasına getirdi

KIBRIS HABER AJANSI

Kıbrıs Gazetesi

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bülteni 14.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …